3. Dani strukovnih nastavnika

Na 3. danima strukovnih nastavnika, koji su ujedno i ključni i najveći događaj u Hrvatskoj u okviru Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, sudjelovala je prof. M. Kasalo Miškulin kao predstavnik naše škole. Svrha stručnog skupa je podizanje svijesti o širokom rasponu mogućnosti koje nudi strukovno obrazovanje i osposobljavanje.

Ovaj stručni skup prilika je da se na jednom mjestu okupi 500 strukovnih nastavnika kako bi se još kvalitetnije pripremili za provedbu kurikularne reforme i bolji rad s učenicima.

U svom pozdravnom govoru ravnatelj agencije g. Mile Žičić  istaknuo je jedan od prioritetnih ciljeva a to je zadovoljiti potrebe nastavnika strukovnih predmeta kako bi mogli primjereno odgovoriti društvenim promjenama i novim informacijsko-tehnološkim zahtjevima.

Velika pažnja se posvetila novoj kurikularnoj reformi, uspostavljanju centara izvrsnosti koji će biti (ili bi trebali biti) potpora školama, strukovnim nastavnicima a u konačnici i samim učenicima u stjecanju znanja i vještina koje su tražene na tržištu rada danas.

Posljednji dan stručnog skupa svim nazočnim nastavnicima obratila se ministrica prof.dr.sc. Blaženka Divljak te opisala svoje viđenje kurikularne reforme te strukovnog nastavnika u budućnosti. Ministrica je iskazala svoju podršku nastavnicima strukovnih predmeta te iznijela svoje viđenje i načine osiguranja jačanja nastavničkih kompetencija.

Predstavljen je Novi model natjecanja učenika strukovnih škola, okosnica samog modela je jačanje kompetencija učenika te njihova ravnopravnost s učenicima iz cijele Europe.

Ravnatelj agencije g. Mile Živčić zatvorio je svečani stručni skup s porukom „Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati“ pozivajući strukovne nastavnike na kontinuirani rad na sebi u svrhu podizanja kvalitete strukovnog obrazovanja.

objavio: Marica Kasalo Miškulin   datum: 24. 10. 2019.