Datum objave: 28. veljače 2024.

Dan ružičastih majica

Danas u našoj školi obilježavamo Dan ružičastih majica – nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja poznat kao Pink Shirt Day koji se obilježava zadnje srijede u veljači. I ove godine cilj nam je na simboličan način osvijestiti  mlade na učestali problem svih oblika vršnjačkog nasilja u školama.

Pod vodstvom pedagoginje Jone Medvidović, prof. učenici su  izradili različite oblike majica od hamer papira na koje su napisane prigodne poruke. Ružičaste majice s porukama postavljene su u hodnicima škole. Učenici i nastavnici pozvani su na nošenje ružičaste majice ili nekog drugog ružičastog detalja kako bi na taj način pružili podršku svim žrtvama koji zajedno sa svima nama trebaju reći NE nasilju, izrugivanju, odbacivanju, neprihvaćanju… Umjesto toga birajmo veliko DA za empatiju, prijateljstvo i prihvaćanje!