Datum objave: 14. veljače 2024.

Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine prvi utorak u mjesecu veljači. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta bila je “Gejmaj sigurno” . Učenici  su slušali predavanje “Moj digitalni identitet” gdje se naglasak stavio na ono što dijelimo na internetu i tko sve može doći do naših osobnih podataka. Zaključili smo da na internetu moramo biti oprezni jer nisu svi korisnici interneta dobronamjerni, pa nikada ne znamo tko može doći do naših osobnih podataka i naštetiti nama ili našem računalu.

Na stranici dansigurnijeginterneta.org mogli su igrati online kviz i osvojiti vrijedne nagrade.  S učenicima drugih razreda odrađene su radionice na kojima su slušali su predavanje “Netoksične kule” gdje se je naglasak stavio na “Gejmanje” i ponašanje prilikom igranja online igara koje su sve popularnije. Zaključili smo kako je važno prilikom igranja online igara shvatiti da se iza računala nalazi osoba i da se prema njoj treba ponašati pristojno kao i u svakodnevnom životu.

U sklopu radionice učenici su izrađivali strip od osam scena,  bili su podijeljeni u grupe. Jedna grupa je pisala scenarij a druga grupa je stvarala scene.

Ostali učenici izrađivali su različite digitalne materijale (letke, plakate, video, animacije i sl.) povodom dana sigurnijeg interneta.

Organizaciju predavanja i radionica te izradu digitalnih materijala vodila je nastavnica Ivana Vlašić.

U prilogu su slike s radionice i neki učenički radovi.