Datum objave: 25. travnja 2024.

Gavan i Gavanica – legenda našeg kraja

U sklopu Festivala izvrsnosti 2024. u organizaciji  Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, u okviru programa „Čuvari baštine“ predstavljen je projekt Ekonomske škole, Imotski pod nazivom „Gavan i Gavanica – legenda našeg kraja“. Učenici naše škole sa svojim mentorima Slavenom Tolićem i Marijanom Rimac predstavili su uzbudljivi svijet kulturnog nasljeđa istoimenim animiranim filmom. Cilj našeg projekta bio je upoznati i interpretirati baštinu našega kraja te približiti i sam značaj interpretatora baštine. Ovim animiranim filmom razvili smo kod naših učenika inovativnost , kreativnost , kritičko mišljenje, informacijsku  i digitalnu pismenost te sposobnosti za istraživački i suradnički rad. Realizacijom ovakve vrste projekta uključene učenike potičemo u izgradnji osobnog, kulturnog i zavičajnog identiteta stvaranjem sadržaja vezanih uz materijalnu baštinu. Ponosni smo na učenike 4.C i 4.A  razreda koji su svojim  predanim radom i predstavljanjem projekta osvojili simpatije i pobrali ovacije prisutnih u dvorani Osnovne škole kraljice Jelene u Solinu. S velikom ljubavlju čuvajmo našu kulturnu baštinu i oplemenjujmo buduće naraštaje baštinskim vrijednostima.