Datum objave: 31. svibnja 2024.

Obilježavanje Dana umjetne inteligencije

Dan umjetne inteligencije obilježava se 18. svibnja kako bi se skrenula pažnja na brzi razvoj umjetne inteligencije i njezin velik utjecaj na obrazovanje i svakodnevni život. 17.svibnja učenicima prvih i drugih razreda Ekonomske škole Imotski održana su prigodna predavanja na temu „Umjetna inteligencija alat koji mijenja svijet“ i „Chat GPT“ u organizaciji profesora Slavena Tolića i profesorice Ivane Vlašić. Tokom izlaganja učenici su postavljali pitanja i donosili zaključke hoće li algoritmi umjetne inteligencije zamijeniti učitelje, slikare, skladatelje, pisce, dizajnere, recepcionare , kuhare i mnoga druga zanimanja? Hoće li prednosti umjetne inteligenciji nadmašiti njezine nedostatke ili će se u budućnosti dogoditi suprotno? Jesmo li svi skupa u prikrivenoj opasnosti od umjetne inteligencije, koje za sad nismo svjesni ili smatramo da je taj trenutak još jako daleko?  Pitanja su to na koja nemamo jednoznačne odgovore, ali ih je potrebno osvijesti i kod učenika razviti kritički stav.