Datum objave: 1. veljače 2024.

Obilježen Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Pod mentorstvom poučavateljice o holokaustu Božene Pandža, mag., učenici razrednoga odjela 3.A, učenice razrednoga odjela 1.A Ena Maršić i Anđela Maršić te učenici razrednoga odjela 2.C Natalia Dundić i Anđelko Ćapin prigodno su plakatima obilježili Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta.

Učenici su svojim radovima prikazali život Židova prije i poslije holokausta referirajući se prvenstveno na knjige i filmove kojima se obrađuje ova tema, no uključivši i znamenitu proturatnu, vizionarsku poemu „Jama“ koju je 1943. godine napisao Ivan Goran Kovačić. S obzirom na rastući antisemitizam u svijetu, učenici su svojim primjerom htjeli potaknuti toleranciju i proširiti znanja o žrtvama svih totalitarnih režima. Ova će tema biti obrađivana i u budućnosti kroz radionice u koje će biti uključeni svi učenici koji to budu htjeli i mogli.