Datum objave: 24. ožujka 2024.

Obilježili smo Svjetski dan voda

I ove godine smo godine 22. ožujka u našoj školi obilježili Svjetski dan voda. Pod vodstvom Ivane Aračić, mag. educ. geogr., učenice razrednog odjela 1.B Matea Jukić i Marta Markić izradile su plakat na ovogodišnju temu „Voda za mir“ kojom se ukazuje na ključnu ulogu vode u stabilnosti i napretku u svijetu, dok su učenice razrednog odjela 3.A Josipa Štrljić i Magdalena Šitum izradile poster u digitalnom alatu za grafički dizajn Canva kojim su prikazali kako svatko od nas može doprinijeti očuvanju vodnih resursa.

Više od tri milijarde ljudi u svijetu ovisi o vodi koja prelazi državne granice, ali od 153 države koje dijele rijeke, jezera i ostale izvore vode sa svojim susjedima, samo njih 24 imaju sklopljene sporazume o suradnji za svu vodu koju zajednički koriste. Radeći zajedno na uspostavljanju ravnoteže između ljudskih prava i svih potreba, voda može biti stabilizirajuća sila i bitna stavka održivog razvoja. Voda nije resurs za koji se natječe, to je ljudsko pravo!