Datum objave: 21. studenoga 2023.
Kategorija: Naslovnica

Projekt „Čuvari baštine“

Ove godine na temelju raspisanog natječaja Centra izvrsnosti Splitsko dalmatinske županije našoj školi  odobren je projekt  „Čuvari baštine“. U ovome projektu naši učenici uz pomoć profesorice Marijane Rimac i koordinatora projekta Slavena Tolića izrađuju animirani film pod nazivom „Gavan i Gavanica – legenda našeg kraja“.

Cilj programa „Čuvari baštine“ je razvijanje inovativnosti, kreativnosti, kritičkog mišljenja, informacijske i digitalne pismenosti te sposobnosti za istraživački i suradnički rad kroz planiranje, provedbu i prezentaciju projekta u području baštine. Realizacijom ovakve vrste projekata uključene učenike i djelatnike potiče se u izgradnji osobnog, kulturnog i zavičajnog identiteta stvaranjem sadržaja vezanih uz materijalnu i nematerijalnu baštinu, usko vezano uz područje koje ih okružuje.