Datum objave: 17. lipnja 2024.
Kategorija: Projekti

Projekt „Video razglednica Imotske krajine“

Na Javni poziv za poticanje rada školskih filmskih družina u školskoj godini 2023./2024. koji je raspisao Hrvatski filmski savez temeljem Sporazuma o suradnji s Hrvatskim audiovizualnim centrom, zaprimljeno je 70 prijava. Povjerenstvo je za financijsku podršku na navedeni poziv odobrilo 34 potpore u ukupnom iznosu od 39.800,00 €. U društvu odabranih našla se i naša škola, Ekonomska škola Imotski. Nositelj projekta je profesor Slaven Tolić uz koordinatore profesora Mira Raku i profesora Gorana Rukavinu.

Projekt kojeg smo osmislili naziva se „Video razglednica Imotske krajine“, čiji je zadatak je izraditi kratkometražni dokumentarni film o turističkim atrakcijama i potencijalima Imotske krajine na hrvatskom i francuskom jeziku i na taj način očuvati i predstaviti kulturno, prirodno i povijesno nasljeđe ovoga kraja.

Cilj ovoga projekta je kod učenika razvijanje inovativnosti, kreativnosti, kritičkog mišljenja, informacijske i digitalne pismenosti te sposobnosti za istraživački i suradnički rad.