Datum objave: 22. travnja 2024.

Radionica branja i prepoznavanja samoniklog jestivog bilja

U petak, 19. travnja 2024. godine u Otoku, na sredini Imotskoga polja, pod vodstvom naše Mladenke Puljiz, kojoj i ovom prilikom zahvaljujemo na beskrajnom strpljenju i dijeljenju znanja, za učenike 2.A razrednog odjela Ekonomske škole, Imotski u programu turističko-hotelijerski komercijalist održana je Radionica branja i prepoznavanja samoniklog jestivog bilja. Na ovoj već tradicionalnoj radionici učenici uče prepoznavati samoniklo jestivo bilje, u narodu poznatije kao mišanca. Cilj ove radionice je steći znanje o najvažnijim i najrasprostranjenijim samoniklim jestivim i ljekovitim biljnim vrstama, njihovoj hranjivoj i ljekovitoj vrijednosti i periodu u kojemu se beru za jelo, odnosno za lijek. U pratnji učenika bile su njihova razrednica Marijana Kujundžić te Anita Galić, Zrinka Mikulić, Nevenka Rebić i Ana Tolić Tomas.