Korisnik:

Državno natjecanje

e-Knjižnica

SafetyNet

Ispis statistike od 29. 9. 2010.

Radionica "JA SAM PODUZETNIK"

Učenici naše škole, smjer ekonomist, sudjelovali su kroz ovaj mjesec na radionicama „JA SAM PODUZETNIK“ u sklopu aktivnosti projekta „Mladi kao pokretačka snaga“ kojeg provodi Kulturna udruga mladih „K.U.M. PROLOŽAC“ uz podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Radionice je vodila prof. M. Kasalo Miškulin a svrha im je bila upoznati mlade s načinom osnivanja tvrtke, razlikama između d.o.o., j.d.o.o. te obrta, visinom temeljnog kapitala, potrebnom dokumentacijom te mogućnostima dobivanja bespovratnih sredstava za mlade poduzetnike u trenutku ulaska u vlastiti poduzetnički pothvat.

Učenici su tijekom radionica, uz pomoć nastavnice, dolazili do vlastitih poduzetničkih ideja, odabirali naziv i djelatnost tvrtke, popunjavali potrebnu dokumentaciju, izrađivali vlastiti vizualni identitet tvrtke te u konačnici prezentirali vlastiti rad.

Svrha radionice je bila pobuditi kod učenika želju za ulaskom u vlastiti poduzetnički pothvat te ih kroz radionicu naučiti kako samostalno izraditi poslovni plan u svrhu ostvarenja prava na bespovratna financijska sredstva. Učenici su također samostalno izrađivali promocijska sredstva, odabirali ciljno tržište i uvidjeli na koje načine mogu uštedjeti znatna financijska sredstva pri poslovanju na tržištu.

U sklopu projekta učenici naše škole, smjer ekonomist, dana 19.10. 2019. išli su u obilazak OPG „Pravo zdravo“ iz Zmijavaca i OPG Željko Jurčić, Lokvičići. Tijekom obilaska učenici su iz prve ruke saznali na koji način su poduzetnici iz našeg kraja došli na svoju poduzetničku ideju, na koje načine su pokrenuli vlastiti posao te kako uspijevaju ostati konkurentni na tržištu.

Priloženi dokumenti:
IMG-20191019-WA0000.jpg (227.07 KB)

objavio: Marica Kasalo Miškulin   datum: 25. 10. 2019.